counter free hit invisible

جستجوی بلاگ

لوله فالکون یا لوله سانتریفیوژ آزمایشگاه چیست؟

لوله فالکون یا لوله سانتریفیوژ آزمایشگاه چیست؟

لوله فالکون یا فالکن ( Falcon Tube ) یا لوله سانتریفیوژ چیست؟

جنس و ساختار لوله فالکون

انواع لوله فالکون از نظر حجم

کاربرد لوله فالکون یا لوله سانتریفیوژ

ویژگی های لوله فالکون یا لوله سانتریفیوژ

رک لوله فالکون آزمایشگاهی چیست؟

خرید فالکون آزمایشگاهی

 

 

لوله فالکون یا فالکن ( Falcon Tube ) یا لوله سانتریفیوژ چیست؟

فالکون لوله آزمایشگاهی از جنس پلی‌پروپیلن و به صورت ته مخروطی شفاف و در پیچدار می باشد . لوله های فالکون مدرج می باشند یعنی فالکونها دارای درجه بندی می باشند بنابراین به راحتی می توان حجم مایع درون آن را تخمین زد . نمونه ای از لوله های آزمایشگاهی برای ذخیره سازی نمونه های مایع با حجم های 10، 15 و 50 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرند همچنین روی دیواره یا درب فالکون می توان از لیبل برای مشخص کردن نمونه استفاده نمود. از موارد استفاده از این لوله می‌توان به نگهداری در دستگاه سانتریفیوژ در دور بالا تا نیروی بیش از ۶۵۰۰ اشاره نمود به همین دلیل این لوله را تحت عنوان لوله سانتریفیوژ نیز می‌شناسند.

از نکات دیگر در رابطه با لوله سانتریفیوژ می‌توان به قابل اتوکلاو بودن و فیریز کردن اشاره نمود. لوله فالکون در برابر اکثر مواد حساس و خطرناک مقاوم می باشد.

 

 

جنس و ساختار لوله فالکون

لوله فالکون از پلی‌پروپیلن نیمه شفاف و یا پلی استایرن شفاف ساخته شده است. جنس بدنه آن ها مقاوم در برابر مواد شیمیایی ( الکل ها و حلال های آلی ملایم ) است. تفاوت این دو جنس لوله این است که لوله های پلی پروپیلن (PP) شفاف نبوده و در طی فرایند سانتریفوژ شدن تا3000 گرم مقاوم هستند. همچنین آنها رایج ترین اسید ها، حلال ها و قلیائیت ها را در دمای اتاق می پذیرند و می توانند در دمای 120 درجه سانتیگراد استرلیزه شوند.

در صورتی که لوله های پلی استایرن (PS) شفاف بوده و سرعت سانتریفوژ شدن آنها باعث میشود که تا 1400 گرم را تحمل کنند.. پلی استایرن محلول های آبی، پایه های خفیف و اسید های ضعیف را تحمل می کند، اما نه حلال های آلی، هیدروکربن های معطر و کلر شده و نمی توانند اتوکلاو شوند.

انتهای مخروطی لوله فالکن یکی از مزایای آن است هنگامی که تنها یک مقدار کمی از مایع در لوله می ماند. در این شرایط تمامی قطرات مایع به راحتی می تواند توسط سانتریفیوژ کردن جمع گردد. این لوله های فالکونی باید در رک های مخصوص قرار گیرند.

 

 

انواع لوله فالکون از نظر حجم

سایز های لوله فالکون یا لوله سانتریفیوژ از نظر حجم ذخیره سازی آن عبارتند از :

 انواع سایز های فالکون

 

 

کاربرد لوله فالکون یا لوله سانتریفیوژ

فالکون ها در باکتری شناسی، RIA، انعقاد و سایر روشهای معمول آزمایشگاهی ایده آل مورد استفاده قرار می گیرد.

از لوله فالکون های ته مخروطی در آزمایشگاه‏ها برای نگهداری در سانترفیوژ در دور بالا استفاده می شود. بعضی از لوله فالکون ها قابلیت اتوکلاو دارند که بسته به نوع لوله فالکون روی بسته بندی آن ها درج شده است.

 

 

ویژگی های لوله فالکون ( فالکن ) یا لوله سانتریفیوژ :

 

  • فالکون ها مدرج می باشند
  • دارای سه ساز 10 ، 15 و 50 میلی لیتر
  • درب فالکون بدون نشت می باشد
  • مقاوم در برابر چرخش ها با دور بالا سانتریفیوژ
  • RNAS & DNAS free
  • جلوگیری از ورود آلودگی به نمونه های مایع
  • مانع انحلال گاز از خارج در نمونه های مایع
  • فالکون ها به صورت غیر استریل، پک استریل و تک استریل بسته بندی می شوند.

 

 

 

رک لوله فالکون آزمایشگاهی چیست؟

جا لوله‌ فالکون یا رک فالکون یا رک لوله سانتریفیوژ از پلی پروپیلن ساخته می شود و قابلیت اتوکلاو و فیریز کردن دارد. از ویژگی‌های این رک می‌توان به ردیف بندی ماتریسی جهت شناسایی آسان‌تر لوله‌ها عنوان نمود. از دیگر مزیت‌های این وسیله می‌توان به امکان باز و بسته شدن آن‌ها اشاره نمود، با باز شدن آن می‌توان در فضای اشغال شده صرفه جویی کرد و تعداد بیشتری از آن را درون اتوکلاو قرار داد.

جا لوله ای فالکون ( فالکن ) یا رک فالکون در برابر اکثر اسیدها و مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه ها مقاوم می باشد.

 

 

 

خرید فالکون آزمایشگاهی یا خرید لوله سانتریفیوژ

خرید لوله فالکون ( فالکن ) آزمایشگاه یا لوله سانتریفیوژ به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی ابوسینا به راحتی انجام دهید . فروش انواع حجم های فالکون آزمایشگاهی و ارسال به سراسر کشور در سریع ترین زمان ممکن در فروشگاه اینترنتی ابوسینا . لوله‌های فالکون در بسته بندی استریل و غیر استریل عرضه می گردد.

 

خرید فالکون آزمایشگاه

 

ارسال شده در 1400-11-21 آموزش, آموزشگاه سایت ابوسینا 0

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

مقایسه 0
قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت