counter free hit invisible

جستجوی بلاگ

چراغ الکلی آزمایشگاه چیست ؟ انواع و کاربرد چراغ الکلی آزمایشگاه

چراغ الکلی آزمایشگاه چیست ؟ انواع و کاربرد چراغ الکلی آزمایشگاه

 

چراغ الکلی آزمایشگاه چیست ؟

روش استفاده از چراغ الکلی

انواع چراغ الکلی

ویژگی های چراغ الکلی

زمان خرید چراغ الکلی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

چراغ الکلی چه کاربرد هایی دارد ؟

خرید انواع چراغ الکلی

فروش چراغ الکلی

 

چراغ الکلی آزمایشگاه چیست ؟

چراغ الکلی یکی از تجهیزات پرکاربرد آزمایشگاهی است که از آن برای حرارت دادن ، استریل کردن لوپ ها ، سوزن ها و سایر ابزار های آزمایشگاهی در آزمایشگاه های میکروبیولوژی ، مراکز بهداشتی و درمانی ، پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی مورد استفاده قرار می گیرد . چراغ الکلی می تواند از برنج، شیشه، فولاد یا آلومینیوم ساخته شود. این وسیله از یک مخزن جهت پر کردن الکل و یک فیتیله تشکیل شده است.

سوخت این چراغ الکل می باشد. از این وسیله عموما در جاهایی که گاز طبیعی نیز موجود نمی باشد استفاده می شود. این وسیله دارای شعله ای با ارتفاع نهایتا 5 سانتی متر بوده ، شعله چراغ الکلی بدون دود بوده و نسبت به شعله ی چراغ بونزن ( بگ گاز شیردار ) حرارت کمتری دارد . دمای شعله ی این چراغ حدود ۲۶۰درجه ی سانتیگراد است . چراغ الکلی دارای درپوش می باشد که جهت خاموش کردن از آن استفاده می شود.

 

خرید چراغ الکلی

 

روش استفاده از چراغ الکلی

چراغ الکلی دارای یک مخزن شیشه ای یا فلزی استوانه ای شکل است که به وسیله ی الکل پر می شود . یک فیتیله از داخل مخزن تا روی مخزن قرار دار و در بالای مخزن این فیتیله به صورت گرد تعبیه شده است . این فیتیله الکل را به واسطه جنس خود جذب و به قسمت بالای فیتیله انتقال می دهد ، فقط لازم است فیتیله را روشن کنید تا شعله بدون دود روشن گردد. چراغ الکلی دارای درپوشی است که با قرار دادن آن روی فیتیله ، می توان شعله را خاموش کرده و از تبخیر شدن الکلی جلوگیری کرد . چراغ الکلی دارای طراحی بسیار ساده ای می باشد و مانند یک بگ گاز شیر دار می باشد که قابلیت تنظیم فشار سوخت را ندارد. چراغ الکلی زمانی که سوخت الکل آن تمام شود یا با گذاشتن درپوش روی فیتیله شعله خاموش می گردد .

 

انواع چراغ الکلی :

البته چراغ های الکلی بر اساس جنس مخزن آن به چهار نوع تقسیم می شوند :

چراغ الکلی شیشه ای

چراغ الکلی مسی

چراغ الکلی آلومینیومی

چراغ الکلی برنجی

چراغ الکلی فولادی

معمولا نوع شیشه ای کاربرد بسیار بیشتری دارد ، البته چراغ های الکلی فلزی نسبت به چراغ ها الکلی شیشه ای دوام بیشتری دارند .

برای خرید انواع چراغ الکلی آزمایشگاه کلیک نمایید

انواع چراغ الکلی

 

ویژگی های چراغ الکلی

چراغ الکلی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار پرکاربرد است . در این قسمت به ویژگی های ارزشمند این نوع چراغ اشاره می کنیم :

  • نیازی به استفاده از برق یا گاز ندارد ، زیرا به راحتی توسط الکل پر شده و مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع فقط از الکل به عنوان سوخت استفاده می کند .
  • دارای شعله ی کوتاهی است . به همین دلیل دمای شعله ی پایینی ایجاد می کند . برای ایجاد دماهای بالاتر در آزمایشگاه باید از چراغ بونزن استفاده کرد که شعله ای بسیار قوی تری دارد .
  • شعله ایجاد شده توسط این چراغ بدون دود است و با دمایی بین ۵۰۰و ۹۰۰درجه ی فارنهایت می سوزد که این دما البته بستگی به محل شعله دارد .
  • وزن آن معمولا بین 4۰تا 7۰گرم است به همین دلیل به راحتی می توان آن را جابجا کرد .

 

نکته :

استفاده از چراغ الکلی به دلیل وزن بسیار سبک و ساختار ساده ای که دارد بسیار پرکاربرد است . زیرا ، به راحتی می توان آن را جابجا کرد . به همین دلیل در بسیاری از موارد جایگزین چراغ بونزن می شود .

 

 

 

زمان خرید چراغ الکلی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

 

هنگام خرید چراغ الکلی با توجه به کارایی مشابه انواع چراغ های الکلی صرفا جنس بدنه آن می تواند قابل توجه باشد . پس با توجه به جنس مورد نظرتان و البته توجه به ابعاد چراغ و مقایسه با محیط کارتان می توانید انتخاب بهتری داشته باشید . توجه داشته باشید که چراغ های فلزی نسبت به شیشه ای دوام بیشتری دارند . در حالیکه نوع شیشه ای آن از کیفیت بالاتری برخوردار است و راحت تر می توان میزان سوخت الکل موجود در مخزن آن را مشاهده نمایید .

 

فروش انواع چراغ الکلی آزمایشگاه

 

چراغ الکلی چه کاربرد هایی دارد ؟

 

چراغ الکلی در آزمایشگاه های میکروبیولوژی ، مراکز بهداشتی و درمانی ، مطب های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی بسیار پرکاربرد است . با توجه به تولید حرارت پایین چراغ الکلی معمولا برای استریل کردن سرنگ ها و بسیاری از ابزارآلات پزشکی و ضد عفونی کردن ابزارها بسیار مناسب می باشد و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

خرید انواع چراغ الکلی

به دلیل کاربرد های بسیار بالایی که چراغ های الکلی در آزمایشگا ه های میکروبیولوژی ، مراکز بهداشتی ، دندان پزشکی و داروسازی دارند ، شرکت های تولیدی بسیاری در داخل و خارج از کشور سعی می کنند این محصول را در بالاترین کیفیت تولید کنند . قیمت این چراغ ها متناسب با جنس ، ابعاد ، کیفیت و کاربرد آن متفاوت است .

خرید چراغ الکلی در فروشگاه ابوسینا به صورت آنلاین می باشد و شما به راحتی می توانید خرید خود را انجام دهید و در سراسر کشور آن را تحویل بگیرید.

 

فروش چراغ الکلی

فروشگاه ابوسینا انواع چراغ های الکلی را با بهترین کیفیت موجود دارد . فروش آنلاین چراغ الکلی و دیگر تجهیزات آزمایشگاهی همچنین ارسال به سراسر کشور در فروشگاه اینترنتی ابوسینا بخشی از خدمتی می باشد که به شما ارائه می گردد.

 

ارسال شده در 1400-11-05 آموزش, آموزشگاه سایت ابوسینا 1

1 نظر

  • ایمان مهری

    ایمان مهری 1400-11-20 پاسخ

    مقاله خوبی بود فقط کاش برند های برتر تولید کننده چراغ الکلی رو هم معرفی می کردید

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

مقایسه 0
قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت