counter free hit invisible
ظروف شیشه ای آزمایشگاه چیست ؟

ظروف شیشه ای آزمایشگاه چیست ؟

 

شیشه آلات آزمایشگاهی چیست ؟

چند برند معروف شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی موجود در بازار ایران

انواع شیشه آلات آزمایشگاهی

روش های تست اصل بودن شیشه آلات آزمایشگاهی

 

شیشه آلات آزمایشگاهی چیست؟

شیشه آلات آزمایشگاهی به ظروف شیشه ای و لوازمی در آزمایشگاه گفته می شود که برای انجام بسیاری از تست ها و آزمایشات از آنها بسته به شکل و کارکرد و جنس شان استفاده می شود. به طور کلی انواع مختلفی از نظر جنس در شیشه آلات آزمایشگاهی وجود دارند که تحمل دمایی از ۵۰ درجه تا ۷۰۰ درجه سانتی گراد را دارند. ظروف شیشه ای آزمایشگاهی همچنین از نظر ساختار و شکل ظاهری تنوع گسترده ای دارند و بسته به عملکرد شان در شکل های مختلفی ساخته می شوند.با افزودن مواد مختلف به ترکیبات شیشه آزمایشگاهی می توان برخی از ویژگی های شیشه آزمایشگاهی را کم یا زیاد کرد.
از ظروف شیشه ای آزمایشگاه به دلیل خواص ویژه آن مانند مقاومت در برابر حرارت و عدم واکنش با مواد شیمیایی برای نگهداری مواد هم استفاده می‌شود. ظروف شیشه‌ای آزمایشگاه از نظر اندازه، حجم و جنس و کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. ظروف شیشه ای آزمایشگاهی می تواند دمیده ، خم شده ، برش داده شده ، قالب ریزی شده و در اندازه ها و شکل های مختلف شکل گیرد .

 

خرید آنلاین شیشه آلات آزمایشگاهی

 

چند برند معروف شیشه آلات آزمایشگاه

برند های معروف در تولید شیشه آلات آزمایشگاهی عبارتند از تی جی آی آلمان ، پیرکس انگلستان ، شات دوران آلمان ، ولاک انگلستان .

شیشه آلات آزمایشگاهی موجود در بازار ایران

در بازار ایران شیشه آلات برندهای ایرانی ، برند های شناخته شده ای که در پاراگراف قبل ذکر شد و شیشه آلات تولید کشور چین و هند موجود می باشد . البته قابل ذکر می باشد هرچند کیفیت شیشه آلات تولید چین و ایران کمی از نظر کیفیت پایین تر از نمونه های شرکت های معروف دنیا پایین تر می باشد اما به جهت وارد نشدن این نمونه ها به دلیل تحریم ها و همچنین قیمت بالای آنها ، خرید نمونه های ایرانی و چینی مقرون به صرفه می باشد.

 

شما به راحتی میتوانید آنلاین تمام شیشه آلات آزمایشگاهی را از فروشگاه ابوسینا خرید نمایید .

 

انواع شیشه آلات آزمایشگاهی :

ظروف شیشه ای آزمایشگاه بر اساس شکل و اندازه و جنس شیشه به انواع متعددی تقسیم می شوند.انواع شیشه آلات آزمایشگاهی از نظر جنس شیشه :

  • ظروف شیشه ای آزمایشگاهی بروسیلیکات
  • ظروف شیشه ای آزمایشگاهی پیرکس
  • ظروف شیشه ای آزمایشگاهی کوارتز
  • ظروف شیشه ای آزمایشگاهی سودا لایم

 

انواع ظروف شیشه ای آزمایشگاه از نظر کاربرد:

  • حرارتی
  • مصرفی
  • حجم سنج

 

روش های تست اصل بودن شیشه آلات آزمایشگاهی

روش های متعددی برای تست این محصولات وجود دارد که در زیر به چند مورد اشاره می کنیم :

در مورد شیشه آلات حرارتی مانند  بشر، دکانتور  ، بالن ته گرد و بالن ته صاف ، ارلن  ، قیف شیشه ای و ... انجام تست حرارتی می تواند کیفیت محصول را نشان دهد تست حرارتی به دو صورت انجام میگیرد تست تحمل دمایی (حداکثر دمایی که در ان شیشه ذوب نشده یا ترک نمی خورد) و تحمل شوک حرارتی (تغییر دمای ناگهانی حدود ۱۰۰ درجه سانتیگراد) در مورد شیشه آلات حجم سنجی مانند پیپت و بورت و استوانه مدرج و بالن ژوژه که دقت اندازه گیری بسیار مهم می باشد استفاده از یک آزمایش تعیین دقت حجم می تواند به راحتی درجه اعتبار شیشه آلات مورد آزمایش را تعیین کند.

در مورد شیشه آلات آزمایشگاهی روداژ دار مانند اتصالات شیشه ای و ظروف شیشه ای با درب روداژ دار که جزو تجهیزات آزمایشگاهی و کلیه ظروف سر سنباده ای تست متصل شدن کامل و صحیح روداژ های متناظر در یگدیگر انجام می شود.

خرید انواع اتصالات و ظروف شیشه ای آزمایشگاه

 در ادامه این مطلب را هم می توانید مطالعه نمایید ( زمان مطالعه 5 دقیقه )

10 مورد شیشه آلات پر کاربرد در آزمایشگاه

ارسال شده در 1400-08-29 آموزش, آموزشگاه سایت ابوسینا 0

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

مقایسه 0
قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت