counter free hit invisible
دسته بندی مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی

دسته بندی مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی

دسته بندی مهمترین تجهیزات آزمایشگاهی

بسته به نیازمندی محیط های آزمایشی، تجهیزات آزمایشگاهی را می‌توان به 6 دسته تقسیم بندی کرد.

سکوبندی آزمایشگاهی

ظروف شیشه ای

لوازم اندازه گیری

دستگاه های آزمایشگاهی

تجهیزات ایمنی

لوازم ساده آزمایشگاهی

همه موارد از دسته بندی تجهیزات ضروری آزمایشگاه تلقی می شوند.

تمام دسته بندی ها بهتر است با اطمینان از کیفیت و مرغوبیت خریداری شوند. فروشگاه اینترنتی ابوسینا با به فروش رساندن تمامی محصولات و تجهیزات آزمایشگاهی، با کیفیت ترین لوازم را از بهترین برندها در اختیار کاربران قرار میدهند.

o        سکوبندی آزمایشگاهی

اولین گام برای ساخت یک محیط آزمایشگاهی کاملا ایمن و کاربردی، نصب و استفاده از سکوبندی آزمایشگاهی میباشد. سکوبندی هایی تشکیل شده از کابینت، میز، سینک آزمایشگاهی و... که امکان انجام فعالیت ها را در محیط میسر می کند.

o        شیشه آلات آزمایشگاهی

دقت طراحی شیشه آزمایشگاهی بسیار بالا بوده و هر یک از انواع شیشه آزمایشگاهی برای ساخت به مهارت های مختص به خود نیازمند است. با افزودن مواد مختلف به ترکیبات شیشه آزمایشگاهی می توان برخی از ویژگی های شیشه آزمایشگاهی را کم یا زیاد کرد.
شیشه آزمایشگاهی در انواع ایرانی و خارجی آن تولید می شود و به رنگ های مختلف ساخته و روانه بازار شده اند، در  صورت نیاز به مدل خاص یا شیشه سفارشی نیز می توان شیشه را در طرح مورد نظر سفارش و تولید نمود.

شیشه الات آزمایشگاهی از جنس بوروسیلیکات می باشند. لوازم شیشه ای آزمایشگاه به طور معمولاز نوع سدیم ، آلومینیوم بوروسیلیکات همراه دی اکسید سیلیکوناضافه می باشند (silica sodium aluminium borosilicate , Excess ) این نوع شیشه آلات آزمایشگاهیدارای مقاومت حرارتی ، فیزیکی و شیمیایی مناسبی بوده و در مقابل خوردگی (corrosion) هم مقاومت دارند .

مخاطره آمیز بودن محیط های آزمایشگاهی است که انجام آزمایش ها را با استفاده از ظروف شیشه ای مقاوم هدایت کرده است. ظروف شیشه ای آزمایشگاهی که در اشکال مختلف و کاربری های متنوع در دسترس کارکنان آزمایشگاهی قرار میگیرد.

o        لوازم اندازه گیری

دستیابی به نتایج دقیق ، توسط لوازم آزمایشگاهی با دقت بالا که مختص به کار اندازه گیری هستند ، صورت می گیرد. لوازمی از قبیل پیپت، بورت، استوانه مدرج و... که به نوعی از تجهیزات آزمایشگاهی پرکاربرد و ضروری محسوب می شوند.

o        دستگاه های آزمایشگاهی

درست است که بخش عمده فعالیت ها در آزمایشگاه با کمک نیروی انسانی و توسط لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی ساده تر صورت میگیرد، ولی در برخی از آزمایش ها به جهت خطرناک بودن شرایط، استفاده از دستگاه های آزمایشگاهی عمومی و یا تخصصی الزامی میشود. دستگاه هایی همچون انکوباتور، هات پلیت، آون آزمایشگاهی، اتوکلاو، PH متر و...

o        تجهیزات ایمنی

توجه به حفظ سلامت کارکنان موضوعی است که پیش از هر چیزی باید در اولویت قرار گیرد. به همین جهت است که تجهیزات آزمایشگاهی ایمنی برای کارمندان نظیر عینک، لباس مخصوص، دستکش، دوش و چشم شوی آزمایشگاه و... در لیست ضروری ترین لوازم آزمایشگاهی جای میگیرند.

o        لوازم ساده آزمایشگاهی

جز این موارد، شاید وجود برخی لوازم آزمایشگاهی همانند قیف، هاون چینی، چراغ الکلی و یا گازی، دماسنج، همزن شیشه ای و... برای انجام آزمایش، در نگاه اول مورد نیاز به نظر نرسد؛ اما قطعا استفاده از آنها در محیط های آزمایشگاهی ضروری و لازم می باشد.

خرید آنلاین تجهیزات آزمایشگاهی

ارسال شده در 1400-08-12 آموزش 0

یک نظر ارسال کنیدپاسخی ارسال کنید

مقایسه 0
قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت