پرفروش ترین محصولات

جستجوی بلاگ

برونشیت و راه مقابله با آن

برونشیت و راه مقابله با آن

درمان خانگی برای بهبود برونشیت

اگر مبتلا به برونشیت حاد هستید، بیماری باید دوره خود را طی کند، اما درمان های خانگی می تواند علائم را کاهش دهد.

هنگامی که شما مبتلا به برونشیت هستید، راه های هوایی شما ملتهب شده و با مخاطی ضخیم پوشیده شده است. سرفه شما ممكن است به ريه شما آسیب وارد کند و ممكن است به نظر برسد هنگامي كه نفس می كشيد ریه شما خشك مي شود.

دو نوع برونشیت وجود دارد: برونشیت حاد و برونشیت مزمن. سردرد و ویروس تنفسی شایع ترین علل برونشیت حاد هستند که معمولا در حدود 10 روز بهبود می یابند، اگر چه یک سرفه ناخوشایند اغلب به مدت چند هفته ادامه می یابد. برونشیت مزمن مدت زیادی طول می کشد. اگر شما مبتلا به سرفه ای هستید که در بیشتر روزهای سه ماهه به مدت دو سال به طول می انجامد، شما برونشیت مزمن دارید. و باید به یک پزشک برای تشخیص دقیق مراجعه کنید - آسم، سینوزیت و حتی بیماری ریفلاکس معده (GERD) می تواند علایمی مشابه برونشیت داشته باشند.

مسری بودن برونشیت بستگی به نوع شما دارد.

"برونشیت حاد، قطعا مسری است، زیرا اغلب ناشی از عفونت حاد همزمان ویروسی است،" جان کارل، MD، یک متخصص بیماری شناسی در مرکز پزشکی کلیوی کودکان کلمبیا در اوهایو، توضیح داده که  اگر علت باکتریایی در طبیعت باشد، این نوع از عفونت های برونش هم ممکن است به دلیل گسترش مسری باشد، او اضافه می کند برونشیت مزمن، با این حال، مسری نیست، زیرا به طور معمول ناشی از در معرض عوامل مضر مثل دود سیگار یا آلودگی هوا ایجاد می شود.

همانطور که میدانید محافظت از خود مانع ابتلا شدن به بسیاری از بیماریها میشود این امر در بیماری برونشیت نیز صادق است. به گفته دکتر کارل در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری هر سطحی که فرد مبتلا به برونشیت با آن در تماس است ضد عفونی شود تا مابقی افراد از ابتلا به برونشیت در امان باشند. دیگر راه های هوشمند برای جلوگیری از گسترش برونشیت حاد شامل عدم مصرف سیگار و اجتناب از قرار گرفتن در معرض دود ، گرد و غبار و آلودگی.

برای جلوگیری از ابتلا به برونشیت در مقابل افراد آلوده حتما از ماسک استفاده کنید تا از ابتلا به بیماری در امان باشید.

در زمان ابتلا به بیماری برونشیت مصرف مایعات به ویزه مایعات گرم را افزایش دهید تا سرفه هایتان تسکین یابد.

زمانی که مبتلا به علائم برونشیت می‌شوید، از از داروهای غیراستروئیدی ساده مثل ایبوبروفن یا ناپروکسن میتوانید استفاده کنید تا گلودرد شما تسکین یابد. حتما از دستگاه بخور در منزل استفاده کنید تا محیط اطرافتان مرطوب باشد و گلو و ریه شما نرم بماند تا نفس کشیدن برایتان راحت باشد.

ارسال شده در 1397-08-12 زندگی سالم, سلامت خانواده, آموزش 964
مقایسه 0
قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت