پرفروش ترین محصولات

جستجوی بلاگ

راهکار درمان سرماخوردگی در منزل

راهکار درمان سرماخوردگی در منزل

راهکار درمان سرماخوردگی در منزل

مقدار زیادی مایعات بنوشید. نوشیدن مایعات را دریغ نکنید.انجمن آمریکایی ریه پیشنهاد می کند که برای روند بهتر دوره سرما خوردگی از هشت لیوان آب یا آب میوه در روز استفاده کنید. هیدراتاسیون در بدن باعث می شود تا بینی و گلو مرطوب باشد این امر باعث میشود مخاط بینی نیز مرطوب بماند. در مقابل اجتناب از نوشیدنی های کافئین دار یا الکلی، زیرا آنها می توانند باعث کم آبی بدن شوند.

از یک مرطوبت کننده هوا یا دستگاه بخوراستفاده کنید.  در فصل زمستان به دلیل استفاده از تجهیزات گرمایشی فضای درون منزل علاوه بر گرم شدن خشک میشود در حقیقت هیچ رطوبتی در فضای اتاق باقی نمی ماند. این امر باعث می شود که بدن رطوبت خود را از دست بدهد و باعث خشک شدن مخاط بینی و گلو می شود. برای تاثیر بیشتر میتوانید از روغن های گیاهی در دستگاه بخور استفاده کنید.

برای درمان بهتر سرماخوردگی حتما مرتبا بینی خود را شستشو دهید. این کار را با تجهیزات شسشتشوی بینی یا سرنگ به همراه مواد شوینده بینی یا آب نمک یا سرم انجام دهید. ماده شوینده را از یک سوراخ بینی وارد بینی خود کنید و سر خود را بالا نگهدارید و اجازه دهید محلول از بینی شما عبور کند. این روش بهترین روش مقابله با خشک شدن مخاط بینی وحفظ رطوبت می باشد.

از خوردن سوپ مرغ غافل نشوید. در کتب قدیمی ذکر شده که سوپ مرغ گزینه مناسب برای درمان سرماخوردگی می باشد.به گفته نورمن ادلمن ، مدیر ارشد پزشکی انجمن آمریکایی ریه : "سوپ مرغ بهترین گزینه برای بهبود سرماخوردگی است زیرا مخاط شما را نرم می کند." سوپ مرغ گرم باعث نرم شدن مخاط بینی و گلو می شود.

به گفته دکتر Fugh-Berman: «من هیچ مدرکی در استفاده از ماده معدنی روی برای پیشگیری از سرماخوردگی ندیده ام، اما شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه ماده معدنی روی تاثیر مثبتی بر روی بینی میگذارد و نشانه های سرماخوردگی را کاهش می دهد. به همین دلیل اسپری های شست شوی بینی حاوی ماده معدنی روی می باشند.

با توجه به تحقیقاتی که در ژانویه 2013 در پایگاه داده بررسی های سیستماتیک کاکرین منتشر شد، مطالعات متعدد نشان می دهد که ویتامین C می تواند مدت زمان و شدت سرماخوردگی را کاهش دهد. به همین دلیل توصیه می شود که در طول دوران سرماخوردگی مصرف غذاهای غنی از ویتامین C مانند مرکبات، فلفل سبز، سبزیجات برگ سبز تیره افزایش یابد.


سعی کنید برای روند بهبودی بینی خود را ماساژ دهید. ماساژ را در نقطه طب سوزنی معروف به yingxiang، واقع در مرز پایین تر از سوراخ بینی انجام دهید.  تحقیقات علمی در مورد اثربخشی این تکنیک محدود است، اما یک مطالعه بزرگتر که در Journal of Rhinology منتشر شده است، دریافتند که این نوع از ماساژ بینی می تواند از خشک شدن بینی جلوگیری کند.

تحقیقات نشان می دهد که غرغره کردن با آب سه بار در روز می تواند در جلوگیری از عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی کمک کند. بنابراین برای بهتر شدن از غرغره کردن آب و یا همراه با نمک استفاده کنید.

انجمن ریه آمریکا توصیه می کند که داروی استامینوفن به محض این که علائم سرماخوردگی ایجاد می شود، مصرف شود
البته، هیچ جایگزینی برای درست خوردن و استراحت زیاد برای حفظ قدرت سیستم ایمنی بدن شما در طول دوران سرماخوردگی وجود ندارد.

مراقب سلامتی خود باشید.

ارسال شده در 1397-08-06 توسط سمیرا شهدوست زندگی سالم, سلامت خانواده, آموزش, تغذیه و تناسب اندام 950
مقایسه 0
قبلی
بعدی

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت