counter free hit invisible

سانتریفیوژ 16 شاخه 4000 دور دیجیتال VS4000C

سانتریفیوژ 16 شاخه 4000 دور دیجیتال VS4000C با 4 فالکون 5cc  و 16 لوله 15cc

جزییات بیشتر

محصول جدید

تماس بگیرید

- +

افزودن برای مقایسه

 
توضیحات محصول

دستگاه سانتریفیوژ دیجیتال شرکت فرزانه آرمان ( Low Speed Centrifuge VS4000 C) به منظور جداسازی ترکیبات مختلف نمونه ها در آزمایشات مختلف بالینی، خون، شیمی، مهندسی، تحقیقاتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه براساس جدید ترین فناوری های روز دنیا و اصول مهندسی طراحی و ساخته شده است که از آن جمله می توان به استفاده از موتور Brushless (بدون ذغال)، کنترلر دیجیتال سرعت، زمان، شتاب حرکت، تعریف برنامه، سیستم های بالانس، ترمز الکتریکی و ... اشاره نمود.
حداکثر سرعت دورانی این دستگاه 4000 دور بر دقیقه و حداکثر حجم محلول نمونه برای این دستگاه 16 لوله آزمایش 15 میلی لیتر یا 4 لوله فالکون 50 میلی لیتر می باشد.

مزایا:

 • طراحی شده بر اساس اصول مهندسی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت
 • عملکرد مطمئن با استفاده از موتور Brushless
 • مجهز به سیستم ترمز الکتریکی موتور
 • مجهز به حسگر ایمنی بارگذاری بالانس
 • قابلیت ذخیره 25 برنامه با پارامترهای مختلف
 • نمایش شتاب گریز از مرکز سانتریفیوژ RCF
 • قابلیت تنظیم مدت زمان چرخش تا 99 دقیقه
 • قابلیت تنظیم شتاب آغاز و پایان عملیات سانتریفیوژ
 • جنس محفظه داخلی استیل ضد زنگ
 • مجهز به دکمه عملیات سانتریفیوژ لحظه ای
 • دارای سیستم اتوماتیک قفل درب با عملکرد روان ‚ ایمن و بدون صدا دارای سیستم هشدار خطا در عملکرد موتور
 • دارای سیستم هشدار بسته نشدن درب دستگاه
 • دارای سیستم هشدار در صورت بارگزاری غیر بالانس

 

مشخصات فنی

دستگاه سانتریفیوژ یکی از ابزارهای مهم آزمایشگاه است. سانتریفیوژ دستگاهی است که به منظور جداسازی مواد یا ترکیباتی از مواد با حداکثر چگالی 1/2 مورد استفاده قرار می گیرد با چرخش نمونه ماده در دستگاه سانتریفیوژ، نیروی گریز از مرکز به ترکیبات و اجزای مختلف ماده وارد می شود. براین اساس، با توجه به وزن جرمی متفاوت اجزای نمونه، ترکیبات سنگین تر در پایین و ترکیبات سبکتر در سطح بالاتر ظرف قرار می گیرد. موتور دستگاه های سانتریفیوژ شرکت فرزانه آرمان از نوع بدون ذغال (Brushless) می باشند که در زمره موتورهای دور بالای نسل جدید و دارای کارکرد طولانی مدت هستند.
سیستم کنترل این دستگاه مشتمل بر نمایشگر LCD و کنترل برد الکتریکی با استفاده از قطعات الکترونیکی باکیفیت طراحی و ساخته شده است. این سیستم دارای برنامه های کنترلی متنوعی است که سهولت کار با این دستگاه را فراهم می سازد. از آن جمله می توان به حافظه تنظیم 25 برنامه مختلف در دستگاه اشاره نمود که کاربر می تواند تا 25 حالت مختلف اعم از تنظیم سرعت، زمان و شتاب را برای هر حالت داشته باشد. همچنین امکان تنظیم شتاب آغاز حرکت و ترمز دستگاه با شدت 1 تا 9 می تواند برای آزمایشات مختلف استفاده شود، بعنوان مثال در آزمایشاتی که شتاب ترمز بالای دستگاه می تواند باعث اغتشاش در نمونه و بهم خوردن لایه های سانتریفیوژ شده شود، می توان شتاب ترمز را کاهش داد.

 
مشخصات فنی
تعداد شاخه16
سرعت چرخش100-4000 rpm
نوع عملکردکلاسیک
ولتاژ210-230 V
فرکانس50 Hz
وزن16Kg

امتیاز و دیدگاه کاربران

سانتریفیوژ 16 شاخه 4000 دور دیجیتال VS4000C

سانتریفیوژ 16 شاخه 4000 دور دیجیتال VS4000C با 4 فالکون 5cc  و 16 لوله 15cc

امتیاز و دیدگاه کاربران

 
نحوه استفاده از دستگاه

 

 • بارگذاری نمونه ها در دستگاه centrifuge:
  بمنظور بارگزاری نمونه ها در دستگاه سانتریفیوژ، می بایست درب لوله نمونه بخوبی بسته شده باشد و نمونه ها در باگت مربوطه قرار داده شود. همچنین قراردادن نمونه ها در باگت ها بصورت متقارن الزامی می باشد. بدین منظور، نمونه ها می بایست در مقابل یکدیگر قرار گیرند و وزن نمونه هایی که در مقابل هم قرار دارند با یکدیگر برابر باشد
  توجه: در صورتی که نمونه ها بصورت متقارن بارگذاری نشود، با اعلام هشدار" E1 " حرکت سانتریفیوژ متوقف می شود.
 • بستن درب دستگاه:
  این دستگاه تنها درصورت بسته شدن درب و عمل نمودن سیستم امنیتی قفل درب شروع به کار می کند.
  توجه: درصورت بازبودن درب دستگاه، با اعلام هشدار "E5" تا زمانیکه درب بسته نشود، فرمان شروع حرکت اجرا نمی شود.
 • بازکردن روتور دستگاه
  بمنظور باز کردن روتور دستگاه از روی دستگاه، کافی است پیچ سر روتور دستگاه در جهت خلاف عقربه های ساعت با استفاده از آچار آلن شماره 6 چرخاند و هد را به سمت بالا کشید تا باز شود.


نحوه تنظیم پارامترهای مختلف دستگاه سانتریفیوژ به شرح زیر می باشد.

 • تنظیم زمان چرخش centrifuge:
  بمنظور تنظیم زمان چرخش centrifuge ابتدا بر روی کلید Set فشار داده تا بخش Time بصورت چشمک زن در آید، سپس با استفاده از کلید های  و  امکان افزایش یا کاهش زمان فراهم می شود. با فشار دادن کلید Enter تغییرات ثبت می گردد.
 • تنظیم سرعت چرخش centrifuge:
  بمنظور تنظیم سرعت چرخش centrifuge ابتدا بر روی کلید Set فشار داده تا بخش سرعت RPM بصورت چشمک زن در آید، سپس با استفاده از کلید های  و  امکان افزایش یا کاهش سرعت فراهم می شود. با فشار دادن کلید Enter تغییرات ثبت می گردد.
 • تنظیم شتاب دورانی آغاز حرکت:
  دکمه Set را فشار داده تا زمانی که شتاب دورانی آغاز حرکت بصورت چشمک زن در آید، در این حالت با استفاده از کلید های  و  امکان افزایش یا کاهش شتاب فراهم می شود. با فشار دادن کلید Enter تغییرات ثبت می گردد.
 • تنظیم شتاب دورانی پایان حرکت:
  دکمه Set را فشار داده تا زمانی که شتاب دورانی پایان حرکت بصورت چشمک زن در آید، در این حالت با استفاده از کلید های  و  امکان افزایش یا کاهش شتاب فراهم می شود. با فشار دادن کلید Enter تغییرات ثبت می گردد.
 • انتخاب برنامه centrifuge:
  با فشار دادن دکمه Prog امکان انتخاب برنامه ها وجود دارد. برای انتخاب برنامه ها با استفاده از کلید های  و  امکان افزایش یا کاهش شماره برنامه ها فراهم می شود. با فشار دادن کلید Enter تغییرات ثبت می گردد.
 • تنظیم برنامه centrifuge:
  با فشار دادن دکمه Prog تنظیم برنامه centrifuge انجام می شود، ابتدا شماره برنامه را مطابق دستور 1 انجام داده و مراحل ثبت پارامترهای سرعت دورانی، زمان، شتاب دورانی مطابق دستورهای 3 تا 5 انجام می پذیرد.
 • انجام عملیات centrifuge:
  بمنظور شروع عملیات centrifuge با فشار دادن کلید Start، عملیات centrifuge با توجه به برنامه مورد نظر(چرخش دور و زمان کارکرد) شروع به کار می کند. پس از اتمام زمان، دستگاه از حرکت باز می ایستد و درب دستگاه باز می شود.
 • قطع عملیات centrifuge: 
  در صورتیکه نیاز به قطع عملیات centrifuge قبل از پایان زمان تنظیم شده باشد، با فشردن کلید Stop روتور از حرکت باز می ایستد. پس از اینکه روتور بصورت کامل از حرکت باز ایستاد، با فشار دادن کلید Stop درب دستگاه باز می شود.

 

9 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

سایر ویژگی‌ها

تعداد شاخه16
سرعت چرخش100-4000 rpm
نوع عملکردکلاسیک
ولتاژ210-230 V
فرکانس50 Hz
وزن16Kg
مقایسه 0

محصولی موجود نیست

برای تشخیص حمل
ناموجود مجموع

قیمت ها با مالیات

پرداخت